время работы 24/7 Круглосуточно

Системи Сповіщення та евакуації людей

Система сповіщення про пожежу та управління евакуацією (СОУЕ) останнім часом стає невід’ємною частиною в більшості будівель різного призначення. Охорона. Серед таких об’єктів можна назвати торгові центри, житлові і адмін. будівлі, лікарні, школи, вокзали і так далі.

Функція системи оповіщення. Установка системи оповіщення при пожежі Київ

Дослідження показують, що велика кількість жертв під час виникнення пожежі виникають через несвоєчасне оповіщення та евакуації з будівлі, а не через загоряння. Відзначимо, що управляти людьми в надзвичайних ситуаціях дуже важко. Так буває, якщо мова зайшла про великому скупченні людей.

Системи оповіщення при евакуації. Установка системи оповіщення при евакуації Київ

Тому, головним засобом управління людьми в ситуаціях надзвичайної небезпеки стали саме СОУЕ. На даний момент, основним і чи не найголовнішим документом в момент проектування таких систем є ДБН В.1.1 – 7 – 2002 (в Україні). У цьому документі наводяться основні вимоги до проектування та використання системи оповіщення та управління евакуацією людей. СОУЕ повинні забезпечувати своєчасну і точну передачу інформації про виникнення пожежі (іншої надзвичайної ситуації) і таким чином сприяти евакуації людей з території, небезпечної для життя.

Установка систем оповіщення Київ. Монтаж систем оповіщення Київ

Щоб досягти бажаних результатів, а також уникнути трагічних наслідків, рекомендують застосовувати такі типи СОУЕ:

  • Передбачає передачу сигналів звукового типу (тональний сигнал, звуки сирени і так далі.).
  • Застосовуються також світлові (миготливі) покажчики і світлові сповіщувачі з написом “Вихід”.
  • Передбачена передача сигналів звукового типу (тональний сигнал, сирена і інші), а також установка світлових оповіщувачів з написом «Вихід». При цьому рекомендують застосування світлових (миготливих) покажчиків і статичного покажчика для напрямку руху.
  • Мовне оповіщення (передача спец. Текстів) і установка світлових оповіщувачів з написом «Вихід».
  • Також рекомендується передача сигналів звукового типу (тональний сигнал, сирена і т.д.), установка світлових (миготливих) покажчиків і покажчиків для напрямку руху. До того ж передбачається правильне поділ будівлі на ділянки (зони) для пожежного оповіщення, а також забезпечення можливості зворотного зв’язку зон (ділянок) оповіщення з диспетчерською (спеціальне приміщення пожежного поста).
  • Та все це в попередніх варіантах, але додатково здійснюється координоване управління з одного пожежного поста – диспетчерської кожної з систем будівлі, які пов’язані з забезпеченням безпеки людей при ймовірному пожежі.

Кожен з наведених типів СОУЕ передбачає установку різних сповіщувачів звукового типу. Під час проектування варто враховувати, що звукові сповіщувачі, незалежно від типу системи оповіщення, повинні розташовуватися по території зон пожежного оповіщення так, щоб при цьому максимально забезпечити чутність кожного звукового сигналу, а також розбірливість повідомлень. Якщо Ви маєте намір убезпечити своє приміщення від можливої ​​надзвичайної ситуації, причиною якої може послужити пожежа або задимлення, у людей почнеться паніка, і все це закінчиться трагедією. Звертайтеся до нас, ми допоможемо Вам спроектувати надійну систему оповіщення та управління евакуціей, продумати все до дрібниць, і звести до нуля можливі неприємні ситуації.

5/5 - (1 vote)